Grupa Adgar | Warszawa, Al. Jerozolimskie 181b | +48 22 323 81 00 | English

Aktualności

Spektakularna przebudowa Adgar Park West zakończona w rekordowym tempie 136 dni

2 grudnia 2014

Grupa Adgar dokonała uroczystej inauguracji gruntownie zmodernizowanego kompleksu biurowego Adgar Park West wraz z wyjątkową strefą sportu i rekreacji AdgarFit. Szeroko zakrojona przebudowa została ukończona w ciągu zaledwie 136 dni. Jednym z najbardziej spektakularnych elementów AdgarFit jest pięciopiętrowe szklane atrium, które stało się nową fasadą budynku od strony Alei Jerozolimskich. Kolejnym unikalnym elementem jest świecąca w ciemności bieżnia okalająca kompleks. Wykonana jest z tworzywa, które nigdy nie zamarza, dzięki czemu można na niej trenować przez cały rok. Jest to pierwsza bieżnia tego typu w Europie kontynentalnej. Na kompleks Adgar Park West składają się trzy budynki biurowe o łącznej powierzchni 44,600 m kw. Zarówno elewacje, jak i przestrzenie wspólne wewnątrz budynków zostały poddane gruntownej modernizacji według projektów autorstwa wielokrotnie nagradzanej pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

„Projekt Adgar Park West był dla nas wyjątkowy pod każdym względem. To co widzimy dzisiaj daleko przeszło nasze oczekiwania, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę tempo, w jakim ukończono prace. W sumie zajęło to 136 dni – to zupełnie niespotykane” powiedział Błażej Hermanowicz, architekt.

Specjalistyczna strefa do uprawiania sportu wyposażona w najwyższej jakości urządzenia  to pierwszy tego typu projekt na polskim rynku działający w ramach budynku biurowego. W ramach AdgarFit działa też centrum fitness Gravitan z siłownią, basen treningowy z systemem pływania oporowego, bieżnia antygrawitacyjna, która umożliwia trening osobom otyłym i powrót do sportu po kontuzji, oraz skomputeryzowane stacje do treningu rowerowego. Dają one możliwość wpięcia własnego roweru i odbywania wirtualnych wycieczek po całym świecie. W AdgarFit najemcami są także showroom Garmin, sklep sportowy Sport Guru, klinika medycyny sportowej Porta Medica, oferująca usługi profesjonalnej dietetyki i fizykoterapii, a także trzy restauracje i kawiarnia. W otoczeniu znajduje się także dużo nowocześnie zaprojektowanej zieleni oraz miejsca do siedzenia w przestrzeni atrium, gdzie można zrelaksować się w przyjemnej atmosferze lub umówić się na spotkanie biznesowe. Ofertę kompleksu uzupełniają Event Room i Centrum Szkoleniowe oraz przedszkole Ala Ma Kota.

“Adgar zakupił tę nieruchomość niecałe półtora roku temu, kierując się jej świetną lokalizacją i ogromnym potencjałem. Od początku mieliśmy śmiałą wizję, jak docelowo ma wyglądać i funkcjonować kompleks. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tak krótkim czasie udało nam się zakończyć tak zasadniczą renowację oraz komercjalizację strefy AdgarFit. Adgar Park West może się teraz poszczycić spektakularnym pięciopiętrowym atrium, a w uzyskanej dodatkowej przestrzeni ulokowała się strefa AdgarFit – pierwszy tego rodzaju obiekt w Polsce” – powiedział Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce. “AdgarFit będzie wielką atrakcją i magnesem nie tylko dla naszych najemców, ale także dla entuzjastów sportu z całej Warszawy. Chcemy, aby Adgar Park West był miejscem przyciągającym osoby ceniące aktywny styl życia – dlatego jesteśmy otwarci dla wszystkich, przez cały rok”  dodał Eyal Litwin.

W gali inauguracyjnej, którą poprowadził dziennikarz i triatlonista Łukasz Grass, udział wzięło ponad 200 osób, a wśród gości specjalnych byli m.in. Czesław Lang, legenda polskiego kolarstwa, a także młody utytułowany zawodnik Rafał Majka. Na uroczystości obecny był zarząd Adgar Group, wiele ważnych postaci sektora nieruchomości i finansów oraz dziennikarze. Galę poprzedziła wycieczka po nowo zmodernizowanym kompleksie – na jej trasie znalazło się miedzy innymi szklane atrium, Event Room i Centrum Szkoleniowe, showroom Garmin oraz sklep Sports Guru. Imprezę rozpoczęło przedstawienie taneczne w wykonaniu Art Project Ballet, któremu towarzyszyła spektakularna animacja, na żywo wystąpiła też Kayah z Marcinem Wyrostkiem. Podczas gali przedstawiciel BMW Inchape przekazał Eyalowi Litwinowi klucze do samochodu BMW 2 Active Tourer w ramach umowy sponsoringowej – oficjalna nazwa AdgarFit brzmi teraz AdgarFit powered by BMW Inchcape. W ramach akcji „Biegiem na Pomoc” Adgar przekazał także czek na kwotę 15 000 PLN przedstawicielom Fundacji Synapsis działającej na rzecz dzieci z autyzmem, wiceprezes Joannie Grochowskiej oraz ambasadorowi Fundacji Piotrowi Nowakowi. Pieniądze zostały zebrane podczas Adgar Challenge – sportowej akcji charytatywnej, w której udział wzięli przedstawiciele firm współpracujących z Adgar.

“Adgar Group dostrzega ogromny potencjał polskiego rynku. Strategia firmy polega na podnoszeniu wartości świetnie zlokalizowanych obiektów, a nasi najemcy doceniają to i odwdzięczają nam się lojalnością i zaufaniem – często pozostają naszymi klientami przez 15, a nawet 20 lat. Nasze osobiste zaangażowanie w zarządzanie nieruchomościami oraz długofalowe podejście inwestycyjne są fundamentami sukcesu Grupy Adgar. Taką samą strategię realizujemy już od 15 lat w Polsce i bardzo nas cieszy, że do naszego portfela w tym kraju mogliśmy dodać tak śmiały i innowacyjny projekt jak Adgar Park West i AdgarFit,” powiedział Roy Gadish, dyrektor generalny Grupy Adgar.