Grupa Adgar | Warszawa, Al. Jerozolimskie 181b | +48 22 323 81 00 | English

Data Center

Unikalna centralna serwerownia – DATA CENTER – zaprojektowana w podziemiach kompleksu Adgar Plaza, zapewnia najemcom najwyższe standardy techniczne. Wysoka przepustowość łączy telekomunikacyjnych oraz alternatywne podłączenia wiodących operatorów, pozwalają na swobodną pracę tysięcy ludzi przy komputerach i telefonach. Wentylacja, precyzyjna klimatyzacja oraz urządzenia chłodzące piętrowych pomieszczeń serwerowych, usuwają nadmiar ciepła. Stałe monitorowanie parametrów pracy urządzeń umożliwia obsłudze budynku wykrycie i usunięcie nieprawidłowości jeszcze przed potencjalną awarią.

Dostęp do pomieszczeń Data Center mają tylko osoby uprawnione. W zależności od potrzeb najemcy, kontrola uprawnień może obejmować zarówno typowe karty zbliżeniowe, jak i czynniki biometryczne (czytnik siatkówki oka czy odcisku palca). Każde wejście do DATA CENTER jest rejestrowane przez kamery i przechowywane w bazie danych, wraz z personaliami osoby, datą oraz godziną wejścia i wyjścia.

Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość wydzielenia w serwerowni dedykowanej powierzchni, do której będzie miał on zapewniony dostęp na wyłączność.

Dodatkowo, dzięki infrastrukturze kompleksu biurowego Adgar istnieje możliwość stworzenia Biura Zapasowego. W połączeniu z usługami centralnej serwerowni będzie to kluczowy element  w tworzeniu kompleksowego rozwiązania, tzw. Disaster Recovery Center, które Adgar może zapewnić swoim klientom.

Centralna serwerownia jest zabezpieczona przed ewentualnym pożarem przez instalację gaszenia gazem, nieszkodliwym dla ludzi i urządzeń. Niezawodność zasilania DATA CENTER gwarantują trzy niezależne źródła energii oraz generator. Pomieszczenia te są także odizolowane od czynników zewnętrznych i zakłóceń.

Elastyczność rozwiązań pozwala na pełne dostosowanie serwerowni do potrzeb najemcy, który może zarówno skorzystać z istniejących, jak i wstawić tu własne urządzenia. Daje to możliwość rozbudowy lub adaptacji infrastruktury teleinformatycznej, a tym samym zapewnia efektywność kosztów, co jest istotne zarówno dla wielkich, jak i małych firm.